A legbiztonságosabb befektetés az állampapír

A Magyar Államkincstárnál közvetlenül is lehet számlát nyújtani

Gazdaság
  • 2015.03.17. - 12:03

A legbiztonságosabb megtakarításnak nevezte az állampapírt a nemzetgazdasági miniszter az Államadósság-kezelő Központ vezetőjével tartott keddi sajtótájékoztatón, Budapesten.

Az államkötvények mögött a magyar állam áll, így teljesen biztonságosak - jelentette ki Varga Mihály. Kamatai versenyképesek: a Bónusz-kötvény lejárattól függően 3,5-4,5 százalék közötti kamatot fizet. Az új, ötéves lejáratú Prémium-kötvény 4 százalékos kamatprémiumot fizet az előző év átlagos fogyasztói árindexén felül - sorolta. Nem kell brókercégnél számlát nyitni állampapír-vásárláshoz, ezt a Magyar Államkincstárnál közvetlenül meg lehet tenni, ott ráadásul ingyenes az elektronikus értékpapírszámla-vezetés - fejtette ki a tárcavezető. 

Reklám