Rekordszintű gázmennyiség érkezik hazánkból Ukrajnába

A gázimportot Magyarország január 10-én indította újra

Gazdaság
  • 2015.03.14. - 11:17

Rekordszintre, napi 7,2 millió köbméterre nőtt Ukrajna gázimportja Magyarországon át - közölte szombaton Makszim Beljavszkij, az Ukrtransgaz ukrán gázforgalmazó társadalmi kapcsolatokért felelős illetékese.

Magyarország több mint háromhavi szünet után január 10-én újította fel az Ukrajnába irányuló földgázszállítást.

Az FGSZ Földgázszállító Zrt. tavaly szeptember 25-én jelentette be, hogy határozatlan időre leállítja a Testvériség vezetéktől független távvezetéken keresztül történő földgázszállítást Ukrajna felé. Ezt megelőzően Magyarországról a maximálisan lehetséges 16,8 millióból 3-4 millió köbméter földgáz érkezett naponta Ukrajnába.

Ukrajna idén januárban 63,3 millió, februárban 100 millió köbméter földgázt importált Magyarországon keresztül - az Ukrtransgaz adatai szerint.


Forrás: MTI, TASZSZ

Reklám