Háromszázan kérvényezték a többnyelvű helységnévtáblákat Kolozsváron

A kérvényeket a Musai-Muszáj civil kezdeményező csoport gyűjtötte össze

Határon túl
  • 2015.03.12. - 11:25

Csütörtökön háromszáz kérvényt iktattak a kolozsvári városházán a város többnyelvű helységnévtábláiért – közölte a maszol.ro erdélyi hírportál.

A kérvényeket a Musai-Muszáj civil kezdeményező csoport gyűjtötte össze. Bethlendi András, a csoport aktivistája a portálnak elmondta, kellemes meglepetés volt számára, hogy a polgármesteri hivatalban kedvesen fogadták, és az ügyfélszolgálat négy alkalmazottját állították oda, hogy hamar végezhessenek az iktatással. 
Az aktivista elmondta, hogy továbbra is gyűjtik a kérvényeket. Ezekben háromnyelvű – román-magyar-német – helységnévtáblák kihelyezésére kérik a polgármesteri hivatalt.

Reklám