Erősödött az igazságszolgáltatás függetlenségébe vetett bizalom

Hatékonyság terén az uniós átlagban vagyunk

Belföld
  • 2015.03.10. - 09:46

Az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára szerint az Európai Bizottság hétfőn nyilvánosságra hozott elemzése azt igazolja, hogy az igazságszolgáltatást igénybe vevők szemében erősödött Magyarországon az igazságszolgáltatás függetlensége.

Répássy Róbert a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában megjegyezte, hogy a hatékonyság és a minőség terén a magyarországi eredmény nagyjából az uniós átlaggal egyezik, így ebben is van még lehetőség javulásra, de jó úton járnak.
"Ha ezen az úton megyünk tovább, akkor a bizottságnak is el kell ismernie, hogy a magyar igazságszolgáltatás ép és egészséges, és egy jogállamhoz méltóan működik" - fogalmazott az államtitkár.
Megemlítette: a bírói függetlenség terén az unió tizenegy tagállamát, gyakorlatilag Közép-Európa minden országát megelőzi Magyarország, akárcsak Görög- és Olaszországot.
Szavai szerint nagyon fontos üzenet, hogy az emberek inkább bíznak a bíróságokban, minthogy elutasítsák azok döntéseit. 
Kiemelte, az elmúlt években a bíróságok nagyon sokat dolgoztak az ügyhátralék feldolgozásáért; jelentős, látványos javulás észlelhető például e téren a korábban rossz hatékonysági mutatókkal dolgozó központi régióban.

Reklám