Megkezdődött a Déli pályaudvarra vezető alagút bejárata melletti-feletti támfal és rézsű ideiglenes helyreállítása – közölte a MÁV.
Ismert, hogy január 25-én építőkövek hullottak a sínekre a vasúti alagút kelenföldi oldalán, másnap pedig a támfal is megcsúszott, a vasúttársaság ezért először az egyik vágánypáron, majd a másikon is megszüntette a közlekedést, ezzel lezárták a Délit. A helyreállítás három-négy hetet vesz igénybe, a kivitelezés az időjárás függvényében legkésőbb április közepéig tarthat. A MÁV a munka elvégzésére versenyeztetéssel választotta ki a megfelelő szakmai tapasztalatú és felkészültségű céget, a Gradex Kft.-t. A vonatok jelenleg Kelenföld állomásról közlekednek.



