Helyreállítják a Déli pályaudvar alagútját

Három-négy hétig tarthatnak a munkálatok

Krónika
  • 2015.03.05. - 15:42

Megkezdődött a Déli pályaudvarra vezető alagút bejárata melletti-feletti támfal és rézsű ideiglenes helyreállítása – közölte a MÁV. 

Ismert, hogy január 25-én építőkövek hullottak a sínekre a vasúti alagút kelenföldi oldalán, másnap pedig a támfal is megcsúszott, a vasúttársaság ezért először az egyik vágánypáron, majd a másikon is megszüntette a közlekedést, ezzel lezárták a Délit. A helyreállítás három-négy hetet vesz igénybe, a kivitelezés az időjárás függvényében legkésőbb április közepéig tarthat. A MÁV a munka elvégzésére versenyeztetéssel választotta ki a megfelelő szakmai tapasztalatú és felkészültségű céget, a Gradex Kft.-t. A vonatok jelenleg Kelenföld állomásról közlekednek.

Reklám