Átvette megbízólevelét Veszprém megye 1-es választókerületének február 22-én megválasztott országgyűlési képviselője, a független jelöltként induló Kész Zoltán kedden Veszprémben.
Kész Zoltán, akit baloldali pártok és civil szervezetek támogattak, a veszprémi városházán köszönetet mondott családjának, aktivistáinak, valamint az őt segítő pártoknak. Azt mondta: "bízom benne, hogy méltó utóda leszek Navracsics Tibornak és az előtte levő veszprémi képviselőknek, és büszkén tudom képviselni a huszonöt települést". A választókerületben azért kellett időközi választást tartani, mert Navracsics Tibor fideszes országgyűlési képviselőt uniós biztossá nevezték ki, ezért lemondott országgyűlési mandátumáról.



