Tovább teszteli a rendőrség az új traffipaxot

Krónika
  • 2015.03.02. - 14:34

Meghosszabbítja a komplex közlekedési ellenőrző pontok tesztüzemét a rendőrség, az intézkedésre azért volt szükség, mert a berendezések üzemeltetésének eddigi tapasztalatai alapján az eszközök beszállítója szoftverfrissítést végzett el azokon - olvasható az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának tegnapi közleményében.

Az éles üzem indításáról a hatóság később hoz döntést, illetve ad tájékoztatást. Mint megírtuk, a rendőrség feb­ruár elején jelentette be, hogy tesztelni kezdték az új közlekedési ellenőrző rendszer első százhatvan, változtatható helyű kameráját. A berendezések a korábbi eszközöknél lényegesen fejlettebbek, a sebesség túllépésének mérése mellett alkalmasak a forgalom számlálására, felismerik a különféle rendszámokat, ezenkívül rendszerbe állíthatók, és képesek lesznek egymással kommunikálni. A tervek szerint a jövőben jelzik majd a tilos jelzésen áthaladókat, és észlelik a záróvonalon átlépő járműveket is. Az új traffipaxok tesztelésekor a rendőrség nem bírságol.

Reklám