Legerősebb árfolyamát produkálta tegnap a forint a bankközi devizakereskedelemben: az eurót kilenc hónapja első alkalommal 303 forint alatt jegyezték. A Portfólio az elemzésében arra mutatott rá, hogy a forint már felülteljesíti régiós társait.
Nem furcsa ez az erősödés? – tette fel a kérdést elemzésében a Portfólió internetes szakportál, amelynek elemzője, András Bence szerint a forint erősödése úgy történt, hogy az euró az elmúlt egy hónapban szinte semmit sem változott a dollárral szemben. „Ezek fényében kissé furcsának tűnik a forint megítélésének további javulása és felértékelődése. Főleg, mert a piaci elemzők arra számítanak, hogy márciustól újraindul a kamatcsökkentési ciklus, ami akár ötven bázispontot is vághat a magyar alapkamaton” – int a szerző, megjegyezvén azt is: egy hét múlva dönt a magyar adósbesorolásról a Moody’s, majd rá két hétre az S&P hitelminősítő. Elképzelhető az is, hogy a forint előzetes erősödése már a magyar felminősítést árazza. Ugyanakkor nem kizárt az sem, hogy pusztán az Európai Központi Bank államkötvény-vásárlásainak márciusi indulása miatt látjuk a forint felértékelődését, sokan ugyanis átcsoportosíthatták európai befektetéseiket.



