Elismerte tettét az a harmincöt éves férfi, aki példátlan gyilkosságot követett el hétfőn a főváros XX. kerületében, a Géza utcában. L. Péter a helyszínen megkéselte a NAV két, munkáját végző ellenőrét.
A férfi kést rántott az ellenőrökre, egyiküket többször nyakon szúrta, a férfi életét már nem tudták megmenteni. Társa életveszélyes sérüléseket szenvedett, kórházban ápolják. Bilkei Pál kriminálpszichológus lapunknak elmondta, a pesterzsébeti férfi pszichiátriai beteg, aki feltételezhetően az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet bezárása után kikerült az ellátórendszerből, s azóta nem kezeltette magát, nem szedte a gyógyszereit. A mentálisan beteg ember nem tudta kezelni indulatait: ahogy meglátta az intézkedő NAV-osokat, „bekattant” és ölt. Megjegyezte, egyelőre nem tudni, hogy a gyanúsított drog befolyása alatt követte-e el a tettét.



