Az orosz elnök látogatása alkalmával együttműködési szándéknyilatkozatot írtak alá az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Roszatom orosz állami nukleáris vállalat képviselői a nukleáris oktatás területén – közölte tegnap a tárca.
A magyar fél számít arra, hogy az atomerőmű építésében és majdani üzemeltetésében részt vevő szakemberek hosszabb-rövidebb ideig tartó tanulmányutakon vehetnek részt Oroszországban, így lehetővé válik számukra az új paksi blokkok technológiájának korai megismerése.
Mint ismert, az orosz állami nukleáris vállalat a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartása érdekében két új atomerőművi blokkot építhet hazánkban.



