Fókuszban a természettudományok

A fény nemzetközi éve alkalmából Budapesten is számos programmal készülnek

Kultúra
  • 2015.02.19. - 12:59

A fény nemzetközi éve kapcsán rendezendő eseménysorozat budapesti nyitányán Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a természettudományok fontosságára hívta fel a figyelmet. 

fény
A programok között említette a Sokszínű Fizika Autóbusza országjáró előadásait és bemutatóit, a Csáji Attila kiállításához kapcsolódó nemzetközi fényszimpóziumot, valamint a március 20-i részleges napfogyatkozás megfigyelését az MTA székháza előtt. Március végén Debrecenben rendeznek nemzetközi konferenciát, novemberben pedig ismét Budapesten ülésezik a Tudomány Világfóruma, amelyen külön szimpóziumot tartanak a fényről.
Reklám