Elfogadta az Országgyűlés az új munkarendről szóló házelnöki javaslatot.
Az új ülésezési rend értelmében az első hétfőn, a napirend előtti felszólalásokat követően vita nélküli határozathozatalokra – a napirend elfogadására – és százhúsz percen át interpellációkra kerül sor, majd az azonnali kérdések elhangzása után esetlegesen további határozathozatalok és viták lesznek. Kedden is lehetnek majd szavazások, valamint viták, emellett szerdán és csütörtökön is vitákat folytat le a Ház. A következő héten csak hétfőn lesz plenáris ülés szavazások nélkül, így a határozatképesség biztosítására nem lesz szükség. Ekkor csak napirenden kívüli felszólalások, valamint azonnali kérdések és kérdések hangozhatnak el, ezen a héten üléseznek a bizottságok. Az ellenzék élesen bírálta a javaslatot, többek közt az érdemi vita lehetőségét hiányolva.
Gulyás Gergely, az Országgyűlés alelnöke viszont hangsúlyozta, az ellenzék ezután is minden héten gyakorolhatja a kormányzat ellenőrzésére vonatkozó jogosítványait. A fideszes politikus szerint az új ülésezési rendszerben nyugodtabb törvényalkotási rendre lehet számítani. A második héten a bizottsági munka válik majd dominánssá – mondta Gulyás Gergely, aki érdemi, színvonalas bizottsági vitákat remél, és a törvényhozás tempójának további lassulására számít.