Mindenkinek az az érdeke, hogy béke legyen Ukrajnában, és ha nem tartják be a tűzszünetet, akkor minden fél csak a jelenleginél rosszabb helyzetbe kerülhet - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a TV2 Mokka című műsorában.
A tárcavezető kifejtette: mindenkinek - Oroszországnak, Ukrajnának és egész Európának - az az érdeke, hogy béke legyen Ukrajnában, ezért is tett olyan komoly erőfeszítéseket a két, talán legjelentősebb európai vezető (Angela Merkel és Francois Hollande) az ügyben. Mindaz, ami ma zajlik Ukrajnában, teljesen ellentétes az összes európai érdekkel, és ellentétes az ukránok és az oroszok érdekeivel is - vélekedett. Úgy látja, most van a legjobb esély arra, hogy a megállapodást mindenki tiszteletben tartja, mert "ha nem tartják be a tűzszünetet, akkor ennél csak rosszabb helyzetbe kerülhet mindenki, mint amilyenben most van".




