A kereszténydemokrata Vejkey Imre reményei szerint már idén megemlékezéseket tarthatnak II. Rákóczi Ferenc emléknapjához kapcsolódva. A javaslat László Ferenc kezdeményezésére került az Országgyűlés elé, aki a Rákóczi Öröksége Mozgalom vezetése mellett a Rákóczi emlékmenet szervezője. A javaslat egyik jegyzőjeként a kormánypárti országgyűlési képviselő elmondta, az emlékmenet szervezője Lomnici Zoltánon, az Emberi Méltóság Tanácsa elnökén keresztül kereste meg őket azzal, hogy szeretnék, ha II. Rákóczi Ferenchez kapcsolódva emléknap születne.




