A VOLT-ra jellemző eklektika jegyében világsztárok újabb sora igazolt az idei soproni fesztiválra. A már korábban bejelentett nevek – a Motörhead, John Newman, a Rise Against és Parov Stelar – mellé sorakozott fel David Guetta, Slash, a Bastille, Fatboy Slim, Wilkinson, az Ignite és a Nouvelle Vague.
Pár éve a Budapest Sportarénát, manapság pedig a legfontosabb fesztiválok küzdőtereit tölti meg Slash, minden idők egyik leghíresebb gitárosa, akinek riffjei és szólói kitörölhetetlenül beépültek a világ rockzenei “eszköz- és nyelvrendszerébe”. Tavaly megjelent szólólemezét Myles Kennedy-vel és az ő The Conspirators nevű kísérőzenekarával rögzítette, velük érkezik a Telekom VOLT Fesztivál Nagyszínpadára. Slash és csapata programjában a Guns ‘n Roses szinte összes nagy slágere eredetiben szólal meg, egy utánozhatatlan frontember és a GNR legfontosabb szereplője által.
Amíg pénteken David Guetta, addig szombaton egy igazi “nagy öreg”, Fatboy Slim pakolja a lemezeket. Norman Cook egy egész generáció himnuszait jegyzi, a Funk Soul Brothertől a Rockafeller Skankig, de az Eat Sleep Rave Repeat az utóbbi hónapokban is meghódította a legnagyobb klubokat.
A kaliforniai hardcore-punk legenda, az Ignite - magyar származású frontemberével, Téglási Zolival az élen - mindig teltház előtt játszik itthon. Idén a VOLT az egyetlen fesztivál, amelynek meghívását elfogadták, talán annak is köszönhetően, hogy ugyanezen a napon a Parkway Drive és a Rise Against is a VOLT vendége lesz.



