Nem érezhető az orosz embargó hatása a moszkvai Prodexpo nemzetközi élelmiszer-ipari kiállításon a résztvevők számát tekintve, mivel összesen kétezer vállalat vesz részt az eseményen, abból 17 magyar cég.
A földművelésügyi miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy átalakul az orosz élelmiszerpiac, sok hazai termék van, fejlesztéseket terveznek. „Ide újra be kell majd küzdeniük magukat a külföldieknek, beleértve minket is” – emelte ki. Lipcsey György, a Magyar Turizmus Zrt. agrármarketing vezérigazgató-helyettese elmondta, az orosz gazdasági helyzet, valamint a rubel leértékelődése nem drágította a kiállítási terület árát, és jó hír az, hogy már az első napon sok megkeresés érkezett a magyar cégekhez.



