Jurij Vitrenko, a Naftohaz ukrán állami gázvállalat egyik vezetője közölte, hamarosan újraindulhat a földgáz exportja Ukrajnába Lengyelországon keresztül, miután az év elején leállt az energiahordozó továbbítása. A Gaz System lengyel gázvezeték-üzemeltető január elején közölte, hogy szünetelteti a földgáz továbbítását Ukrajnába Lengyelországon keresztül. Eközben a Gazprom januárban 11,1 milliárd köbméter földgázt exportált.




