Föld körüli pályára állt Irán saját tervezésű és építésű műholdja, amelyet tegnap lőttek fel a világűrbe a Szafír nevű rakétával – jelentette be tegnap Hoszein Degán védelmi miniszter.
Nemzetközi megfigyelők ugyanakkor aggódnak Irán űrkutatása miatt. Félő, hogy az olyan rakéták tervezéséhez vezethet, amelyek nukleáris robbanófejek hordozására is alkalmasak lehetnek. Irán ragaszkodik ahhoz, hogy atom- és űrprogramja békés célt szolgál, viszont a Nyugat attól tart, hogy Irán programja atomfegyver gyártását is célozza. Az atomprogramról 2013-ban ideiglenes megállapodást kötöttek az országgal, de a végleges megegyezés Irán és a nyugati hatalmak közt még várat magára.



