MNB: Márciustól érkeznek a devizahitel elszámolási értesítők

A fogyasztók visszakapják a kamatokat, a költségeket és a tisztességtelen árfolyamrés összegét

Gazdaság
  • 2015.02.02. - 13:58

A Magyar Nemzeti Bank közleményében felhívja a figyelmet arra, hogy március-április folyamán kapják meg a bankoktól az elszámolási értesítőket a devizahitelesek, míg a forinthitelesek és a hitelüket ténylegesen devizában törlesztők csak augusztus-szeptemberben kapnak ilyen értesítőt. A pénzügyi intézmények 2015. február 1-jei fordulónappal kötelesek elszámolni majd a tisztességtelenül felszámított árfolyamréssel és kamatokkal, költségekkel a deviza és a deviza alapú hitelesek felé, és szintén e fordulónappal forintra átváltani a fennmaradó tartozást. Az elszámolás a forinthitelesek esetében 2015. június 30-i fordulónappal történik.

Reklám