A svájci címvédő, Stan Wawrinka nagy csatában öt szettben kapott ki a világelső Novak Djokovicstól az ausztráliai nyílt teniszbajnokság elődöntőjében.

Djokovics a vasárnapi fináléban az olimpiai bajnok brit Andy Murray-vel küzd meg - a két játékos harmadszor csap majd össze egymással az év első Grand Slam-tornájának döntőjében. Amennyiben a 2011-es és 2013-as fináléhoz hasonlóan vasárnap legyőzi Murrayt, Djokovics a modern éra első férfi játékosa lesz, aki ötször diadalmaskodik a Melbourne Parkban. Emellett még 2008-ban és 2012-ben ért fel a csúcsra.
Djokovic és Murray eddig huszonháromszor találkozott egymással, külön párharcukban 15-8-ra a szerb vezet.



