Az idén már 1,267 millió autópálya-matricát értékesített a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. – tájékoztatta lapunkat a társaság.
Hamarosan megjelenik az új útdíjrendelet, amely a február 1-jén hatályba lépő változtatásokat tartalmazza. Január 1-jétől változott az úthasználati rendszer a megyei matricák bevezetésével, illetve az útdíjköteles hálózat kibővítésével. Mivel azonban bizonyos szakaszok fizetősek lettek, az érintett települések egy része ezt nem tartotta elfogadhatónak, és politikai szinten is kiéleződtek a viták. A kormány a múlt héten döntött arról, hogy a tesztidőszak végén, februártól, öt autópálya-szakaszt ismét ingyenesen igénybe lehet venni.



