Tüntetnek a devizahitelesek Bukarestben. A romániai frankhitelesek szövetsége által szervezett demonstráción részt vevő több száz tüntető a hitelek lejre váltását követeli, valamint sürgeti a román kormány és jegybank közbelépését.
A megmozdulás kezdeményezői előzőleg interneten tettek közzé petíciót, amelyet öt nap alatt huszonegyezren írtak alá. Ebben egy olyan jogszabályt követelnek, amely lehetővé tenné, hogy a devizahitelesek az eredeti árfolyamnál legfeljebb húsz százalékkal magasabb árfolyamon lejre váltsák hitelüket, a kamatfeltételek és a teljeshiteldíj-mutató (THM) megváltoztatása nélkül.
Romániában hat bank hetvenötezer lakossági ügyfelét érinti a svájci frank váratlan erősödése.



