Emlékkoncerttel tiszteleg a Magyar Állami Operaház a holokauszt áldozatai, köztük az intézmény egykori muzsikusai, dolgozói előtt. A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának hangversenyén Schönberg- és Góreczki-művek csendülnek fel, emellett kiállítás is nyílik a Vörös Szalonban.
A magyarországi holokauszt-emlékévre visszatekintve a Magyar Állami Operaházban is fejet hajtanak a náci vérengzés áldozatai előtt. A január 26-i hangversenyen azokra emlékeznek, akik a táborokban lelték halálukat, köztük a Magyar Állami Operaház számos művészére és dolgozójára. Az emlékhangversenyt Szinetár Miklós címzetes főigazgató beszéde nyitja, a műsorban pedig Arnold Schönberg Egy varsói túlélő című műve is felcsendül, Busa Tamás narrációjával. Emellett a kissé elemelkedettebb, a tragédia okozta fájdalomnak inkább szellemi vonatkozásait megragadó alkotás, Henryk Górecki III. szimfóniája lesz hallható, amelyben szólistaként Rőser Orsolya Hajnalka lép fel. Ezeken kívül Radnóti Miklós Nem tudhatom című versét Varga Gabriella mondja el. A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát Ari Rasilainen finn dirigens vezényli, a világjáró karmester Európa és az Amerikai Egyesült Államok számos szimfonikus zenekarát dirigálta az elmúlt években. Az emlékkoncert kísérőrendezvényeként az operaház Vörös Szalonjában kiállítást rendeznek a holokauszt muzsikus áldozatainak emlékére. A Gerő Katalin alkotta plakettsorozat százötven meggyilkolt muzsikus sorsát mutatja be, amelyeket Bársony Péter brácsaművész tárt fel. A gyűjtemény azonban valamennyi zenészáldozat élete, munkája és tragikus sorsa előtt tiszteleg és emlékeztet: felmérhetetlen és jóvátehetetlen veszteség érte a magyar és az egyetemes kultúrát is.