Állami segítséget nyújt Románia a svájci frank erősödése miatt nehéz helyzetbe került devizahitelesek számára – tudósított a Reuters.
Megírtuk, hogy „kapósak” a devizahiteles mentőcsomagok: a horvát miniszterelnök a héten jelezte, hogy konvertálhatják az ottani frankhiteleket. A lengyel jegybankelnök pedig olyan rendszert javasolt, amely megosztja a kockázatokat az ügyfelek és a bankok között. Hazánkban tavaly rendelték el a devizaalapú jelzáloghitelek forintosítását, és a kormány már el is küldte a zágrábi és varsói kabinetnek azoknak a törvényeknek a fordítását, amelyek megoldották a svájcifrank-hitel körüli problémákat.



