Egymillió eurós bírságot szabtak ki a helyi hatóságok a Tesco egyik szlovákiai boltjára, amiért az üzletben ismételten lejárt szavatosságú, illetve fogyasztásra alkalmatlan élelmiszert árultak. A több mint háromszázmillió forintnak megfelelő bírságot az Állami Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Felügyelet (SVaPS) munkatársai, az üzletlánc Partizánské városában lévő hipermarketében tapasztalt szabálysértésekre hivatkozva rótták ki.




