Ismét látogatható a budapesti Pollack Mihály téren lévő Rádió- és Televíziótörténeti Kiállítóhely, amelyet digitális eszközökkel tettek interaktívvá.
A fotók, hanganyagok és mozgóképek segítségével ismerhető meg a közmédia története, a stúdióban pedig a látogatók ki is próbálhatják a televíziózást és rádiózást – mondta a csütörtök esti megnyitón Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója. Helyet kapott a legújabb technológiával felszerelt helyiség is, ahol az iskolásoknak tartanak majd digitális képzéseket és foglalkozásokat. A diákok az „okos iskolateremben” a magyar irodalom és a magyar történelem érdekességei között tallózhatnak okostábla és tabletek segítségével. Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár szerint egy ilyen kortörténeti kiállítás és okostanterem nagyban hozzájárulhat az információk megszerzéséhez, és a történelmi valóság az informatikában élő nemzedéknek sokkal könnyebben átadható így.



