Egyeztetés a jövedéki biztosítékról

Gazdaság
  • 2015.01.08. - 16:22

Egyetért a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Miniszterelnökség azon felvetésével, hogy a jövedéki termékekre vonatkozó biztosítékokra tartsa fent a kormány a korábbi, 2014-es szabályozást.

gulyas-gergely
Gulyás Gergely (Fotó: Csudai Sándor)

Mint lapunk korábban megírta, Gulyás Gergely, az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának fideszes elnöke elmondta, hibásan fogadták el korábban a jövedéki biztosítékra vonatkozó szabályozást, mivel a sávos díjfizetés lehetőségét csak jövő januártól tudták volna alkalmazni. Ezért kormánypárti támogatással módosítást terjesztettek az Országgyűlés elé a törvényhez, így már márciustól sávosan fizethetnek az ital-nagykereskedések. Az eredeti szabályozás a kisebb, alacsonyabb árbevételű kereskedőket hozta volna nehéz helyzetbe, mivel a korábban 22 milliárdos letét nekik is 150 milliárd forintra emelkedett volna. A Miniszterelnökség azonban az eredeti, 22 milliárd forintos jövedéki biztosíték visszaállítását kezdeményezi, a tárca szerint egy megalapozott szakmai előkészítés után szabad visszatérni a díjemelésre. Gulyás Gergely korábban üdvözölte a kezdeményezést. Az NGM az adóhatósággal egyeztet annak érdekében, hogy a végleges döntésig egy adózót se érhessen hátrány.

Reklám