A végén magával is végzett az ámokfutó

Nyolc embert gyilkolt le egy férfi Kanadában

Krónika
  • 2014.12.31. - 10:40

Megölt nyolc embert, köztük két gyereket, majd pedig magát is agyonlőtte egy férfi hétfőn Edmontonban - jelentette be kedd este a kanadai rendőrség.

 A férfi Edmonton városában két helyszínen végzett áldozataival: négy nővel, két férfival, valamint egy fiúval és egy lánnyal. A rendőrség szerint az indíték családon belüli nézeteltérés lehetett. A tömeggyilkossal amúgy volt már dolga a rendőrségnek, legutóbb 2012 őszén tartóztatták le családon belüli erőszakért.

Edmontonban csaknem hatvan éve nem történt hasonló tragédia. Akkor egy férfi hat embert ölt meg: a feleségét, a fiát, három lányát és egy alkalmazottját, majd öngyilkos lett.

Reklám