A romániai magyar kulturális minisztérium új rendelete szerint 2015 végéig minden Románia területén található magyar érintettségű emlékművet magyar felirattal kell ellátni.

A rendeletről Kelemen Hunor és Hegedüs Csilla, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség korábbi kulturális miniszterei számoltak be. Hegedüs Csilla elmondta: a Kelemen Hunor minisztersége idején előkészített rendelet, amely a cseréjük folytán végül az ő aláírásával jelent meg, négy kritériumot jelöl meg, amelyek valamelyikének a teljesülése esetén kötelező a kisebbség nyelvén történő feliratozás.
Magyar feliratnak is kell kerülnie azokra az épületekre, amelyek építtetője vagy tervezője magyar volt, amelyek a magyar kulturális örökség részét képezik, amelyek olyan településen állnak, amelyen jelentős magyar közösség él, és ez igényli a feliratozást, vagy ha a megyei, esetleg helyi önkormányzat kéri ezt.
Forrás: MTI



