Nem akarnak népszavazást az áruházak

Gazdaság
  • 2014.12.19. - 15:34

Nem támogatják az áruházláncok a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) népszavazási kezdeményezését a vasárnapi zárva tartásról – értesült a Népszabadság.

A nagy láncok azért nem akarnak beállni a népszavazási kezdeményezés mögé, mert a vasárnapi boltbezárás az összes számottevő piaci szereplőt sújtja, így nem változtat érdemben az áruházláncok közötti erőviszonyokon. Még novemberben jelentette be Demján Sándor, a VOSZ elnöke, hogy népszavazást kezdeményeznek, amennyiben a parlament elfogadja a vasárnapi boltbezárásról szóló törvényt. Majd a Demokratikus Koalíció (DK) is szélesebb társadalmi egyeztetést kívánt kezdeményezni, mert szintén a népszavazásban látja a megoldást. A lapnak az egyik plázaüzemeltető azonban elmondta, a DK aktivitása még inkább visszaveti azt az elképzelést, hogy az üzletek beálljanak a népszavazás mögé. A DK legfrissebb közlése szerint még egyeztet az érintettekkel a voksolásról. Áder János köztársasági elnöknek és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek küldött levelében tiltakozott a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete.

Reklám