Jövő év júliusában bevezetik a közszolgálati életpályamodellt, és harminc-negyven százalékkal emelkedik a járási hivatalokban dolgozók bére – jelentette be Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter tegnap a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Az LMP-s Szél Bernadett az orosz kapcsolatokról és a paksi bővítésről faggatta a minisztert. Szerinte Oroszország alaposan átejtette Magyarországot a Déli Áramlattal kapcsolatban, és ideje lenne alternatív erőforrások után nézni. Lázár elmondta, Magyarország függetlenségét szeretnék garantálni. Hazánk európai államként viselkedik, és az ország nem eladó sem az amerikaiaknak, sem az oroszoknak – szögezte le. Tóth Bertalan (MSZP) hazugsággal vádolta a kormányt és Orbán Viktor miniszterelnököt, Lázár János válaszában hangsúlyozta: a nemzetközi atomszabályokat teljes mértékben be kell tartani, Magyarország önállóan nem tehet semmit. A kormány nemzetközi szakértők segítségét kéri, hogy minden átlátható legyen.



