Élesedik a küzdelem a négy közé jutásért a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon.
A még veretlen norvég válogatott a vártnál sokkal nehezebben győzte le 26–24-re a nullapontos lengyel csapatot, de így már elődöntősként játszik szerdán a magyar válogatottal az utolsó fordulóban. A magyar–dán mérkőzésről a Magyarhirlap.hu honlapon olvashatnak.
A zágrábi középdöntőscsoport első fordulójában a holland válogatott rendkívül könnyedén, tíz góllal nyert (30–20) a szlovák csapat ellen.
A címvédő Montenegró biztosan legyőzte (27–20) a németeket, míg a svédek kisebb meglepetésre nyertek (29–26) az eddig hibátlan franciákkal szemben. Így két ötpontos – Hollandia és Svédország – és két négypontos – Montenegró és Franciaország – csapat folytat nagy küzdelmet a budapesti elődöntőbe jutásért.



