Az Együtt felmondatná a paksi szerződést

A párt újraterveztetné a külpolitikát is

Belföld
  • 2014.12.05. - 12:24

Az Együtt- A Korszakváltók Pártja szerint "Orbán Viktor erkölcstelen keleti politikája" (a keleti nyitás) ezen a héten látványos megbukott - mondta pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján a független Szelényi Zsuzsanna. A politikus kijelentette, hogy teljesen új alapokra kell helyezni az ország külpolitikáját, aminek első lépéseként fel kell mondani a paksi szerződést.

Szelényi kiemelte: a paksi szerződés lényegében arról szól, hogy Orbán Viktor tízmilliárd euró szabad felhasználású hitelt kapott egy valamikor felépítendő atomerőműre, de "a részleteket már előre titkosították 15 évre". A politikus szerint a kormánynak nem kellene hozzányúlni ehhez a hitelhez.

Az Együtt ugyanakkor arra is felszólította a kormányfőt, hogy ne csak energiastratégiáját, de teljes külpolitikáját is tervezze újra.
Hajdu Nóra, az ellenzéki párt elnökségi tagjának pénteki közleménye szerint vereséget szenvedett "a légvárépítő keleti nyitás", ezzel Orbán Viktor egész energiapolitikai koncepciója, csakúgy, mint a nyugati értékközösségtől távololdó politikafelfogása is. Az ellenzéki politikus azt írta: a miniszterelnök ahelyett, hogy higgadtan reagált volna egy konzervatív politikustól érkező bírálatra, "egy sértődött kamasz fiú szintjén vagdalkozik", ezzel pedig sokat ront Magyarország amúgy is megtépázott nemzetközi tekintélyén.

    

Reklám