Az év végével megszűnő korkedvezményes nyugdíj megtartása mellett tüntetett tegnap a Mozdonyvezetők Szakszervezetének szervezésében több, a közlekedésben dolgozókat képviselő szakszervezet Budapesten, a Kossuth térnél, az Alkotmány utcában.
A Közlekedési Munkástanácsok Északnyugat-magyarországi Szövetsége és a Közúti Közlekedési Szakszervezet régiós szervezete ugyanakkor bejelentette, mintegy ezer aláírást gyűjtöttek össze a korkedvezmény elvesztése elleni tiltakozásként. Az aláírásgyűjtő íveket eljuttatták a Fidesz parlamenti frakcióvezetőjének. Rogán Antalnak címzett levelükben azt kérték, hogy az Országgyűlés még a jövő évi költségvetési törvény elfogadása előtt tárgyaljon a kérdésről.



