Teljesen elárasztott egy természetvédelmi területet egy izraeli-jordán határnál megsértett vezetékból kifolyó több millió liter olaj. A hatóságok az ország egyik legnagyobb katasztrófájának nevezék a balesetet, mely során potenciálisan mérgező gázok szabadultak fel Aquaba városánál, ezzel is növelve az egészségügyi kockázatokat a térségben.
Az Izrael déli részén található Eilat-Ashkelon olajvezeték szerda este repedt meg, és az éjszaka alatt az olaj a sivatagon "átkelve" eljutott az Evrona nevű természetvédelmi területig. Környezetvédelmi források szerint több évbe telhet a károk helyrehozatala.




