Óriási olajkatasztrófa Izraelben

Többmillió liter olaj ömlött ki Izrael és Jordánia határánál

Krónika
  • 2014.12.04. - 22:08

Teljesen elárasztott egy természetvédelmi területet egy izraeli-jordán határnál megsértett vezetékból kifolyó több millió liter olaj. A hatóságok az ország egyik legnagyobb katasztrófájának nevezék a balesetet, mely során potenciálisan mérgező gázok szabadultak fel Aquaba városánál, ezzel is növelve az egészségügyi kockázatokat a térségben. 

Az Izrael déli részén található Eilat-Ashkelon olajvezeték szerda este repedt meg, és az éjszaka alatt az olaj a sivatagon "átkelve" eljutott az Evrona nevű természetvédelmi területig. Környezetvédelmi források szerint több évbe telhet a károk helyrehozatala.

lead olaj
Reklám