Pénteken vesznek végső búcsút Csepregi Gyulától

Az ország vezető szaxofonosa november 17-én 56 éves korában ment el

Kultúra
  • 2014.12.03. - 10:38

December 5-én pénteken 13 órakor lesz Csepregi Gyula szaxofonművész, tanár végső búcsúztatója Budapesten a Fiumei úti Nemzeti Sírkert ravatalozójában, buddhista szertartás keretében.

Aki tiszteletét teszi, a buddhista szertartás miatt amennyire lehetséges, öltözzön fehérbe vagy minél világosabb színbe, ez lehet egy fehér sál vagy ing is. Virágot ne hozzanak, helyette egy szál füstölővel érkezzenek, amelyet a szertartás keretein belül gyújthatnak meg - közölte az elhunyt családja az MTI-vel.

csepregigyula
Csepregi Gyula nevét a nemzetközi zenei életben is jól ismerték. Ötszörös Emerton-díjas és kétszeres nívódíjas muzsikus volt, egy ízben a Montreux-i Jazz Fesztivál legjobb szólistájának választották, s megkapta a világhírű magyar gitárosról, Szabó Gáborról elnevezett díjat is. Talán erre lehetett a legbüszkébb. (Sinkovics Ferenc)

Reklám