Öt lefejezett és elszenesedett holttestet találtak a dél-mexikói Guerrero szövetségi államban, nem messze attól a helytől, ahol három nappal korábban tizenegy hasonló tetem került elő, és ahonnan szeptember végén negyvenhárom diák tűnt el.

A hatóságok közlése szerint a most megtalált holttesteket Chilapa de Álvarez város közelében, az út mellett hagyott kisteherautó rakterében találták meg. Az áldozatokat valószínűleg agyonlőtték. A holttestek mellett a Los Ardillos (Mókusok) nevű bűnbanda üzenetet hagyott, amelyben a meggyilkoltakat „söpredéknek” nevezte. A nyomozók feltételezik, hogy három helyi vállalatvezető és két közép-mexikói építész holttestéről lehet szó, akit szerdán raboltak el Guerrero államból. Chilapa nincs messze Igualától, amelynek tanárképző főiskolájából szeptember végén raboltak el tanulókat a város polgármesterének utasítására. A két eset között a mexikói sajtó nem vont párhuzamot.



