Töretlen az ízesített, alacsony alkoholtartalmú sörök sikere, amelyek még a tavalyinál is keresettebbek voltak ebben az évben – közölte lapunkkal az egyik hazai sörgyár.
Hazánk vezető sörgyártója, a Dreher az év végéig tizenöt százalékos forgalomnövekedésre számít. A prémium termékek mellett a Kőbányai sör hétszázalékos volumennövekedésével az egyértelmű nyertese ennek az évnek, és az Arany Ászok idei éves forgalma is meghaladja a tavalyi évét. Így a sörgyártó éves forgalma várhatóan növekedik a tavalyi 2,15 millió hektoliter belföldi értékesítéshez képest. A 2014. április 1-jétől 2015. március 31-ig tartó pénzügyi évben a vállalat 1,7 milliárd forint értékű beruházást hajt végre állóeszközök, gépek és raktárkapacitás-bővítés területeken. Dalibor Vainer, a Dreher Sörgyárak marketingigazgatója szerint „itthon is nagyobb az igény az olyan, egyelőre még különlegességnek számító sörök iránt, amelyek biztosítják a magas minőséget”.



