Öt napig feküdt magára hagyva egy út menti csatornában egy egyhetes gyermek Ausztráliában, de túlélte - adta hírül hétfőn a rendőrség.
Az újszülött fiúcskával így akart végezni anyja, aki ellen gyilkossági kísérlet címén vádat emeltek.
A 30 éves nő egy Sydney közelében lévő autópálya mentén, két és fél méter mély csatornába rejtette gyermekét, akinek sírására öt nappal később felfigyeltek kerékpárosok, nekik köszönhetően menekült meg. Állapota - a Westmead kórház közlése szerint - súlyos, de stabil. Testén nincs látható sérülés, de az éhezés és a szomjazás megviselte szervezetét.




