Franciaország legnagyobb, a párizsi Notre-Dame székesegyház előtt felállított karácsonyfáját idén először nem a hívek és a környékbeli üzletek adományaiból fizette ki a katedrális, hanem a moszkvai önkormányzat támogatásából - adta hírül hétfőn a Le Monde című napilap.
"Az árajánlat megduplázódott és idén elérte a 80 ezer eurót. Új finanszírozókat kellett keresnünk, mégpedig a külföldi nagykövetségeken" - mondta a lapnak Patrick Jacquin, a katedrális rektora, aki Alexandre Orlovval, Oroszország párizsi nagykövetével együtt indította el szombat este a kivilágítást a karácsonyfa hagyományos avatóünnepségén.




