Lavrov torz logikának minősítette azt az amerikai állítást, miszerint Aszad a legfőbb tényező, amely a térségbe vonzza a terroristákat. Washington ezt az érvet is a damaszkuszi rezsim megbuktatása érdekében használja - tette hozzá a külügyminiszter. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy az amerikaiak remekül együttműködtek annak idején Szíriával a vegyi fegyverek megsemmisítésének az ügyében, akkor teljes mértékben legitim partnernek tekintették a damaszkuszi kormányzatot. Sőt, az amerikaiak - amikor érdekeik úgy kívánták - a tálibokkal is tárgyaltak - tette hozzá az orosz külügyminiszter.