Telt ház előtt kezdődött meg tegnap a Franciaország–Svájc tenisz Davis-kupa-döntő, amely iránt már előzetesen is olyan nagy volt az érdeklődés, hogy a rendezők kibérelték Lille város futballcsapatának stadionját. Jól tették, hiszen a 27 ezer belépő órák alatt elfogyott.
A vendégek nagyon fogadkoztak, hogy végre elnyerik a díszes trófeát. Svájc 1992-ben játszott már Davis-kupa-döntőt, de akkor vereséget szenvedett az Egyesült Államoktól. A vendéglátó franciák a jubileumi, tizedik győzelemben reménykednek .
A svájci csapatban pályára lépett és vasárnap is játszik a korábbi világelső Federer, aki a közelmúltban hátsérülés miatt nem állt ki a londoni világbajnoki döntőben. A Davis-kupára természetesen összedrótozták az orvosok. Előtte a hosszú ideje remek formát mutató Wawrinka lépett salakra tegnap, míg a francia csapatot Tsonga és Monfils alkotja.
A nyitó mérkőzést Tsonga és Wawrinka játszotta. A svájci az első szettben leiskolázta ellenfelét, de Tsonga összekapta magát és egyenlíteni tudott. Ezt követően a svájci ellenállhatatlanul játszott, és vezetéshez jutatta csapatát. A második párban Federer Monfilsszal találkozott. Az egykori világelső játékán jól látszott, hogy még nem heverte ki teljesen sérülését, ellenfele viszont nagyon jó napot fogott ki, és biztosan győzött. Az első nap után az eredmény Franciaország–Svájc 1–1. Ma a párosok lépnek salakra.
Davis-kupa, döntő: Wawrinka–Tsonga 6:1, 3:6, 6:3, 6:2, Monfils–Federer 6:1, 6:4, 6:3. Szombaton a párosok csatáznak, vasárnap pedig ellentétes felállásban játsszák a döntő utolsó két egyes mérkőzését



