A felvidéki magyarságot érintő három, megoldásra váró probléma is megfogalmazódik a Magyar Állandó Értekezlet plenáris ülésének zárónyilatkozatában – mondta lapunknak a Magyar Közösség Pártjának elnöke, Berényi József.
A plenáris ülésen meghirdetett szakképzés évével kapcsolatban elmondta: nagyon fontos, hogy a felvidéki magyar diákok otthoni és ne anyaországi intézményben tanuljanak, ehhez viszont színvonalas iskolák kellenek. „Rendkívül fontos nemzetmegtartó erő, ha a szakmunkásképzés is elérhető magyarul, ez stratégiai kérdés, nagyon örülünk Magyarország segítségének” – tette hozzá. Berényi József sikerként értékelte, hogy a Magyar Közösség Pártja harmadik erőként került ki a szlovákiai önkormányzati választásból, pedig csak az ország egyharmadában állított képviselőket. Mint mondta, majdnem annyi polgármesterük és képviselőjük van, mint korábban. „Vannak győzelmeink, hiszen jelentősen megerősödtünk például Dunaszerdahelyen, Ógyallában és Somorjában is” – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy van azért néhány „érzékeny vereség is”. Ám mint mondta, Komáromban csak a párt vesztett, a magyarság azonban nem, hiszen magyar polgármestert választottak, aki „csak felfüggesztette tagságát a Magyar Közösség Pártjában”.



