A kormány a munkahelyteremtést választotta a segélyezés helyett, amely némileg költségesebb, de a vállalati szféra megnövelt adói és az átcsoportosítások enyhítenek a többletterhen - mondta lapunknak Török Zoltán a Raiffeisen Bank vezető elemzője a jövő évi büdzsétervezettel kapcsolatban.
Hozzátette: Egyértelműen látszik a kormány azon célja, hogy átalakítsa a szociális politikát: segély helyett a munkahelyteremtésre helyezi a hangsúlyt, akkor is, ha ez a közfoglalkoztatásban valósul meg. Az intézkedésekből a kormány értékválasztása tűnik ki.
A cikk teljes terjedelemben a Magyar Hírlap csütörtöki számában olvasható



