Jól jön a magyar állampolgárság a Nyugat-Európába vándoroló erdélyieknek

A 2007 után elvándorlók Magyarország helyett inkább Németországba mennek

Határon túl
  • 2014.11.18. - 14:40

Jobban el tudnak helyezkedni Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban azok az erdélyi magyarok, akik magyar állampolgársággal rendelkeznek – derült ki egy migrációs kutatásból, melynek eredményeit kedden ismertették a kolozsvári Kisebbségkutató Intézetben.

A Kiss Tamás szociológus által bemutatott eredmények egy nemzetközi kutatás részét képezik, amely a magyarországi Központi Statisztikai Hivatal irányításával nyolc ország statisztikai hivatalai, valamint egyes kutatóintézetei és önkormányzatai bevonásával zajlott 2012 júniusa és 2014 novembere között. A SEEMIG kutatási program a Délkelet-Európa országaiban észlelhető migrációs hatásokat vizsgálta 1950-től 2012-ig. A részt vevő kutatóintézetek azonban az általános kutatáshoz egy számukra fontos témát is csatolhattak, így külön felmérés készült az erdélyi magyarok migrációjáról. 

lead magyar
Reklám