Megtévesztő reklámok miatt százmillió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a felszámolás alatt lévő Impulser-Trad Kft.-t – közölte tegnap a hivatal.
A GVH tájékoztatása szerint a bírság kiszabásakor alapoztak a reklámköltségekre, súlyosító körülményként értékelték, hogy a megcélzott fogyasztói kör fokozottan kiszolgáltatott, a felfokozott reklámkampány a fogyasztók széles körét elérte. Figyelembe vették azt is, hogy a céget a versenyhivatal korábban már elmarasztalta fogyasztók megtévesztése miatt.



