Zeman: Több ország is érzi az amerikai nyomásgyakorlást

Csehország az utóbbi időben külön álláspontot képvisel az ukrán válsággal és az Oroszország elleni szankciókkal kapcsolatosan

Külföld
  • 2014.11.17. - 11:19

"Nemcsak Csehország, hanem Szlovákia, Magyarország, és úgy tűnik, még Ausztria is érez nyomásgyakorlást Washington részéről" - idéztek orosz portálok Milos Zeman interjújából. A cseh államfő felhívta a figyelmet arra, hogy több európai ország nem ért egyet Brüsszel szankciós politikájával, s kifejtette, hogy szerinte csak a polgárháború megállítása után lenne érdemes gazdaságilag támogatni Ukrajnát. 

Zeman az orosz tévé első csatornájának nyilatkozva beszélt erről, interjújából hétfőn idéztek orosz hírügynökségek honlapjukon.     

zeman
Reklám