Az Országgyűlés Törvényalkotási bizottságának kormánypárti többsége tegnap elfogadta az adótörvényekhez benyújtott változtatások egy részét.
Ennek egyik pontja, hogy – ahogyan azt csütörtöki számunkban jeleztük – ötven százalékra emelkedik a korábbi negyvenről a reklámadó legfelső kulcsa. Az arányos közteherviselés érdekében életbe lépő szabály szerint a magasabb kulccsal csak a húszmilliárd forint feletti árbevétel után kell fizetni – tájékoztatott Tállai András, a nemzetgazdasági minisztérium parlamenti államtitkára. Nem változott ugyanakkor a Norvégiával való áfa-visszatérítés viszonosságára vonatkozó szabályozás. Az önkormányzati törvények módosítása értelmében – az adótörvények különbözőségei miatt – a helyhatóságok ezen túl nem biztosíthatnak rendeleti szinten adómentességet a két és fél millió forintos adóalapot el nem érő vállalkozásoknak.
Az összeférhetetlenségi szabály tovább enyhült: ennek értelmében az önkormányzati képviselők már csak a saját hivatalukban, annak illetékességi területén nem vállalhatnak köztisztviselői állást.