A paksi atomerőmű nagyon jól üzemel, odafigyel a működés biztonságára – mondta tegnap Pierre Gest, a létesítményt több hétig vizsgáló nemzetközi csoport vezetője.
A magyar kérésre az OSART-csoport (Operational Safety Review Team) által elvégzett és a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség bevonásával zajlott munka az üzemeltetés biztonságát vizsgálta. Az átvilágítás érintette a vezetőséget, az oktatás-képzést, az üzemvitelt, a karbantartást, a műszaki hátteret, a sugárvédelmet, a vegyészetet és a balesetelhárítást is.
Az OSART-csoport nukleáris szakemberei a végleges jelentést három hónap múlva adják át az Országos Atomenergia Hivatalnak, s elérhetővé teszik a nyilvánosság számára is.



