Ebola: vége a szükségállapotnak Libériában

A betegség elleni harc viszont tovább folytatódik

Krónika
  • 2014.11.14. - 15:29

Véget ért az ebola megfékezése érdekében elrendelt szükségállapot Libériában - jelentette be csütörtökön Ellen Johnson Sirleaf, a nyugat-afrikai ország elnöke. "Arról tájékoztattam a nemzetgyűlést, hogy nem kérem a szükségállapot meghosszabbítását" - közölte az államfő a nemzethez intézett beszédében.

Bár a térséget sújtó járvány elleni küzdelem részeként augusztus 6-án életbe léptetett rendkívüli állapot ezzel véget ért, Ellen Johnson Sirleaf leszögezte, hogy "a betegség elleni harcnak még nincs vége".

lead libéria
Reklám